Cariere

Cariere

Traducător limba română, germană, engleză în Viena

Știi română, germană, engleză și vrei să faci parte dintr-o echipă care salvează vieți în fiecare zi?
Avem job-ul perfect pentru tine!
AT-Med este o agentie de turism medical care înțelege că atunci când pacienții au o problemă medicală, cel mai important lucru este timpul. Astfel, AT-Med facilitează acces rapid românilor la cele mai bune spitale și renumiți doctori din Austria.
Rolul tău este unul important- traducerea documentelor medicale ale pacienților pentru a putea fi trimise către medicii austrieci, astfel încât acești să primească o a doua opinie medicală, plus management pacienți pe durata în care aceștia stau în Viena.

Aptitudini, Abilitati si Deprinderi:

  • Dinamism, viteza de reactie;
  • Adaptabilitate la situatii noi si flexibilitate;
  • Buna capacitate de relationare si comunicare (orala si scrisa);
  • Asumarea raspunderii in cadrul proiectelor gestionate;
  • Gandire analitica si atentie la detalii;
  • Dorinta de cunoastere si perfectionare continua;
  • Rezistenta la stres;
  • Initiativa si abilitati de “Problem solving”;
  • Abilitati de planificare: capacitatea de a-si organiza eficient timpul de lucru, respectarea termenelor limita (functii executie).

Cunostinte si experienta profesionala:

  • Cunostinte de limba germana, engleză, română nivel  (scris, citit, vorbit);
  • Absolvent/absolventa studii superioare (facultate de limbi straine, relatii publice, relatii internationale constituie avantaj);

Responsabilitati:

  • Traduce documentele medicale ale pacienților AT-Med

Beneficii:

  • Full time job;
  • Mediu de lucru dinamic si modern;
  • Lucru cu o echipa de profesionisti;
  • Salariu motivant.